Hakkında Biyografi 2003 yılında ölen köpeği için yaptığı ‘Boncuk' adlı parça, Sertaç'ı dünya piyasasına tanıttı. Dünyanın en iyi Dj'leri Tiesto, Paul Van Dyk, Sasha, Paul Oakenfold bu parçayı gittikleri kulüp ve festivallerde çalarak desteklediler..
1 Kasım 1972'de Ankara'da doğdu. 1989’da Türkiye’nin en popüler gece kulüplerinden birisi olan Airport’ta dj'lik hayatına başladı. 1993 yılında Power Fm’in düzenlemiş olduğu 3 elemeli Türkiye’nin ilk Dj yarışmasında ilk 2 elemede Türkiye birincisi, son elemede ikincisi seçildi. 1995 yılında kendi radyosu olan Mix Fm 103.4’ü kurdu. 2001 yılının sonlarına doğru Sertaç, Dj’liğin yanısıra profesyonel anlamda ilk prodüksiyonlarını yapmaya başladı. Amerikalı ünlü Trance dj’i Gianni ve menajer Nick’in yardımları ile ‘Pangea Recordings’ plak şirketi ile temasa geçti. 2003 yılında ölen köpeği için yaptığı ‘Boncuk’ adlı parça, Sertaç’ı dünya piyasasına tanıtan çıkış parçası olmuştu. Dünyanın en iyi Dj'leri Tiesto, Paul Van Dyk, Sasha, Paul Oakenfold bu parçayı gittikleri kulüp ve festivallerde çalarak desteklediler.

Jerry Bonham, Snake Sedrick, Andrew K, Alex Stealthy, Chris Conner, Evrydaydowners ve daha birçok prodüktör ile remix çalışmaları yaptı. John Digweed, Flash Brothers, Steve Gerrard, Matthew Dekay, Madoka, Andre Absolut, Sultan, Roel H, Michael De Hey, D-nox, Petter, Snake Sedrick, Habersham, Christian Cambas, Andy Smith, Ricky Stone, Darren Roach, Anthony Pappa, Chris Salt, Criss Source, 16 Bit Lolitas, Jody Wisternoff, Pako & Frederic, Todd Terry ve daha birçok ünlü dj ve prodüktör ile aynı sahneyi paylaştı. Yurtdışında ülkemizi birçok kez başarıyla temsil eden dj ve prodüktör’ün parçaları aynı zamanda onlarca kez cd ve plak olarak basıldı. 2006 yılının başlarında kendi plak şirketi olan Kaya Records’u kurdu. 2007 ve 2008 yıllarında Türkiye’nin en popüler yabancı müzik tv kanallarından Dream Tv ve Numberone Tv’de, yapmış olduğu parçaların klipleri yayınlanmaya başladı.
sertaç kaya resim